Penzion U Zámku

Jsme rodinný penzion v centru Jaroměřic nad Rokytnou zaměřený na rodiny s dětmi.

Penzion U Zámku, jež právě prochází celkovou rekonstrukcí a přestavbou, disponuje prozatím třemi prostornými rodinnými apartmány s nadstandardní výbavou (viz foto). Vstup do ubytovací části penzionu je z boční dlážděné uličky.

Jsme "Friendly to children", a proto nechybí pomůcky pro děti - dětská postýlka, dětská jídelní židlička, pomocné schůdky, dětské sedátko na WC apod.

Apartmá jsou kompletně vybavena kuchyňskými potřebami. K dispozici je internet a interaktivní velká plochá TV s prémiovými programy.

Charakter apartmá je **** .

Město Jaroměřice nad Rokytnou leží na jihozápadní Moravě a má okolo 4300 obyvatel. Zakladatelem města byl Jaromír z rodu Přemyslovců, syn knížete Bořivoje II. , který podle pověsti ulovil ve zdejších lesích jelena šestnácteráka. Jaromír si přál, aby místo neslo jeho jméno, a tak vznikly Jaroměřice a vložily si jelena do svého znaku.

Nějvětší slávu měly Jaroměřice za hraběte Jana Adama Questenberka (1678 - 1752). Hrabě Questenberk přestavěl jaroměřický zámek podle francouzského zámku Versilles a nechal si vybudovat unikátní francouzský a anglický park, který se rozkládá na obou březích řeky Rokytné. Hrabě nepřestavěl jen zámek, ale významně zasáhl do podoby celých Jaroměřic.

Jan Adam Questenberk byl velkým milovníkem hudby, a proto nechal napsat hudbení dílo "O původu Jaroměřic", tím Jaroměřice nepochybně svázal s tradicí vážné hudby, která přetrvává až dodnes. Tradice vyústila do Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, který je nedílnou součástí Jaroměřic již téměř 20 let.

Na kulturní vyžití ve městě měl vliv i významný český básník Otokar Březina, který tu žil a učil na zdejší škole.

Okolní nádherná příroda přímo vybízí k procházkám a cyklotoulkám.

Zde na vás dýchá svěží příroda, ohromující historie a přátelská atmosféra.

© 2014 - 2024 Penzion U Zámku, Jaroměřice nad Rokytnou, webdesign: FormSoft s.r.o.